Rubriky
Fotografie

Příběh zrození

Fotím vaše příběhy. Jeden z nejsilnějších životních příběhů je rozhodně příběh zrození. Jsem moc vděčná za důvěru a možnost být u tak vzácných chvil.

,,Káťo….uf… je to takhle, už je tu nějaká pravidelná aktivita, jedu do….prodýchává…do porodnice na kontrolu a třeba mě ještě pošlou domu, tak zatím nejezdi a dáme vědět.“ Že ji domu nepošlou tuším už z dýchání a zvukování do telefonu :) Jdu si podvacáté zkontrolovat fotobrašnu, nabité baterie, prázdné karty, čisté objektivy, svačinu a volám muži s tím, že už je potřeba, aby byl s naší dcerkou. Předávám mu úkoly na další den, protože nemohu tušit kolik hodin vlastně budu pryč. Další telefonát přichází za 40min, maminka se jde na doporučení ještě projít kolem porodnice s tím, že pak půjde pravděpodobně rovnou na box. Volám taxi, jedu. Blíží se velká bouřka, která nám situaci dramaticky podkresluje. A maminku změna tlaku evidentně také nenechává chladnou.

Pak už se vlastně plně probírám až ve chvíli, kdy je po všem. Během procesu zrození jsem se ponořila do známého proudu, jako vždy při focení, kdy jen kroužím, vidím svět trochu jinak. Chytám momenty, emoce, hledám kompozice a čas plyne nějak jinak. Snažím se fotit rychle a přesně a dávat tak rodičům dostatek času o samotě, kdy se odcházím vždy někam uklidit. S každým momentem ve mně roste hlubší obdiv k mamince, ke všem ženám a k celému průběhu. Obdivuji i personál, tatínka, jsem nadšená z laskavého přístupu všech zúčastněných. Pokud jsem si doteď myslela, že mě dojímají svatební obřady asi jsem netušila kam se dostanu v emocích zde. Prožívám s maminkou každou vlnu a finále fotím v naprostém zápalu, kde zároveň neovládám slzy dojetí. Ne, asi nikdy nebudu ten reportážní fotograf, který fotí situace s absolutního nadhledu. Neumím se nevciťovat do situací. A jsem ráda, že se zatím pořád nepotvrzují slova některých kolegů aneb ,,To tě přejde.“ Hele asi úplně nepřejde. A jsem za to vlastně ráda.  S laskavým svolením zde pár fotografií z jednoho příběhu zrození. Po domluvě s rodinou zveřejňuji fotografie, které nejsou zaměřeny na obličeje. Těch bylo samozřejmě v galerii také mnoho. Spousta emocí tak, jak to umí vyvolat jen intenzivní prožitek. Tak si je zde zkuste domyslet :)))