Pro fotografky

Hledáš posun na své fotografické cestě?

Již delší dobu mi chodí pravidelné poptávky na mentoring v nejrůznějších oblastech fotky, rozhodla jsem se tedy tuto možnost nabídnou oficiálně i zde. S některými fotografkami se potkáváme pravidelně s některými nárazově a témata jsou vždy na míru Vašim potřebám.

Pokud hledáte fotografa – učitele, který vám předá zaručené informace “jak na to”, vy je zkopírujete a vzdělání je zdárně ukončeno – určitě nehledáte mě 😄 Pochopila jsem, že mě nebaví předávat informace jedním směrem. Mám ale moc ráda, pokud mohu pomoci lidem růst na jejich vlastní cestě. Samozřejmě se během mentoringů dotýkáme i základních témat, která je dobré vstřebat, než je můžeme začít vědomě porušovat. Postupem času se ale dostáváme k vašim vlastním vizím a práci s mindsetem, který považuji za klíčový v jakékoli tvorbě. A klíčový i pro úspěšné podnikání.


Příklady okruhů témat mentoringu

Okruhy jsou pouze příkladné a při setkání se často prolínají dle Vaší individuální potřeby.

Začínám fotit

Ať už tápete v nastavení fotoaparátu, v úpravě fotek v Lightroom, v komunikaci s klienty nebo třeba ve výběru lokací na focení – tohle vše můžeme postupně probrat tak, abyste získali sebedůvěru a schopnosti, o které se při focení budete moci opřít.

Práce s klienty a příběhem

Role rodinného/svatebního fotografa je pro mne z největší části (ano, opravdu) o práci s lidmi. Jak komunikovat s klienty před/během/po focení? Jak pracovat s lidmi tak, aby ve fotkách byly skutečné emoce? Jak budovat vztah, aby se klienti vraceli. A co když to na focení skřípe a tatínci jsou nevrlí? Podíváme se na vaši komunikaci z pohledu, který by Vás možná ani nenapadl :)

Chci zpětnou vazbu

Tušíte, že by vám právě teď nejvíce prospělo, když dostanete konkrétní komentáře k Vašim fotkám? Pošlete mi své galerie, ke kterým dostanete zpětnou vazbu. Doporučuji připravit si průřez více galerií (z různých lokací, z různých denních dob nebo například rodinné + svatební), ať se můžeme podívat na fotografie v různých podmínkách a najít to nejlepší řešení na možný posun ve vaší tvorbě.

Chci nakopnout podnikání

Fotíte již nějakou dobu, ale nedaří se vám přehoupnout v plnohodnotné podnikání? Na focení mám ráda mnoho aspektů, ale jedním z nich je rozhodně fakt, že je focení má plnohodnotná práce. Pokud máte ambice, aby fotka byla skutečně Vaši obživou a nejen drahým koníčkem – je to téma které mne baví moc a ráda s vámi rozklíčuji Váš přístup k prodeji, sebeprezentaci, workflow a cenotvorbě.

Posun tam, kde je třeba

Často se mi stane, že se přihlásí fotografka s jasnou vizí, co chce probrat, ale díky přípravě ještě před setkáním zjistíme, že by ji mnohem více posunulo zaměřit se nejprve na jinou oblast. (Někdy prahneme po rychlém nakopnutí prodeje, ale možná by nejdříve pomohlo se zaměřit na kompozice nebo práci se světlem) Ale i naopak fotografky, které chtějí stále zpětnou vazbu ke kompozicím a barvám, ve skutečnosti se nejvíc zdráhají pustit se do prodeje a cílit skutečně na klienty :)). Nabídnu svůj pohled na věc, ale nechávám na vás. Můžeme se věnovat vašemu tématu a i tak v něm dosáhnout posunu. Ze zkušenosti ale doporučuji jít krok po kroku a užívat si pak rychlejší růst.

Reference fotografek

Online kurz

JAK DO FOTEK DOSTAT PŘÍBĚH A EMOCE

a přitáhnout si spřízněné klienty

Zajímá tě JAK pracovat s klienty a jejich příběhem? Láká tě zachycování opravdových emocí a vzpomínek do fotografií, které budou mít pro klienty jednou nevyčíslitelnou hodnotu? Zároveň tušíš, že to celé není jen o skvělé práci s foťákem…

Kurz Jak dostat do fotek příběh… začíná březen 2024. Pokud se chceš o otevření registrace dozvědět včas přidej se do pořadníku a dostaneš informace jako první ve chvíli, kdy se kurz otevře.